Gambrinus STOCK Plzeň Božkov NEWTEL Plzeňská STK s.r.o.

ZPĚT

6. ročník turnaje fanoušků v Chomutově ovládlo Brno, Plzeň skončila šestá.

18.02.2016 16:02


Tradiční setkání fanoušků hokejových klubů se podruhé v řadě uskutečnilo v Chomutově. Ve dnech 13. – 14. února 2016 zde vzájemně změřilo síly a hokejové umění celkem 10 týmů. Extraligu zde zastupovaly týmy Brna, domácího Chomutova, Karlových Varů, Litvínova, Mladé Boleslavi, Pardubic, Plzně a Sparty. Za WSM ligu zde byly České Budějovice a za třetí nejvyšší soutěž Kadaň, která byla spolu s Mladou Boleslaví zároveň nováčky turnaje. Hrálo se systémem dvou skupin, kdy z každé postoupily čtyři týmy do čtvrtfinále a poslední týmy z obou skupin hrály o konečné deváté místo. Následovala obě semifinále, zápas o třetí místo a na závěr, jak jinak než velké finále za účasti České televize. Hrálo se vždy na 2 x 20 minut hrubého času, v rozhodujících zápasech s možností samostatných nájezdů za nerozhodného stavu po základní hrací době.Z Plzně jsme vyráželi s jediným hlavním cílem a to postoupit poprvé v historii turnaje do čtvrtfinále. Tým se od předchozího ročníku příliš nezměnil a všichni jsme byli nažhavení na první utkání s nováčkem turnaje z Kadaně. 

Plzeň – Kadaň 3:4

http://www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-13/id/169768

Utkání pro nás nezačalo příliš dobře, hned v první minutě byl vyloučen Pavel Franěk. I když hráči Kadaně v přesilovce hrozili, vyloženou šanci si nevytvořili. Takřka ihned po skončení našeho oslabení se do úniku dostal Václav Presl a pohotovou střelou mezi betony zajistil vedení pro Plzeň. Minutu na to se po spolupráci celé útočné trojice prosadil Martin Pelák a navýšil vedení na 2:0 pro Plzeň. Neuplynuly ani dvě minuty a na světelné tabuli svítilo skóre 3:0. Václav Presl se prosadil nekompromisním příklepem z levého kruhu. Hrůznou desetiminutovku z pohledu Kadaně zakončil v čase 13:02 Jan Korvas, který bekhendovou kličkou překonal brankáře Kadaně Nováka. Chtěli jsme do konce první třetiny neinkasovat a udržet čtyřbrankové vedení. Což se nám nakonec bohužel nepodařilo a Kadaň současně se sirénou snížila na 1:4 z jejich pohledu. Druhý poločas byl pravým opakem toho prvního. Kadaň po vstřelení první branky ožila a my jsme naopak marně hledali ztracenou souhru z první půle. V rozmezí 32. a 35. minuty Kadaňští snížili na rozdíl jediné branky, avšak k vyrovnání se již nedostali. Přispěl k tomu zejména vynikající výkon Tomáše Perlíka v naší brance.

Plzeň – Brno 0:1

http://www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-13/id/169771

Tým Brna měl před utkáním jistě v hlavě porážku od nás z roku 2014 a my jsme tušili, že nám to budou chtít vrátit i s úroky. Což se nakonec potvrdilo. Po celou herní dobu se na nás valil jeden útok za druhým. Bránili jsme na hraně vlastního sebeobětování. Zápas nakonec rozhodla skrytá střela z 31. minuty, kterou náš brankář Tomáš Perlík neměl šanci vidět. Ve zbývajícím čase už si Brno v klidu pohlídalo fotbalový výsledek a my jsme se museli připravit na důležitý zápas s Českými Budějovicemi. Mužem zápasu byl námi neoficiálně vyhlášen Tomáš Perlík, protože nebýt jeho, výsledek by takto určitě nevypadal.

Plzeň – České Budějovice 2:4

http://www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-13/id/169773

 Nutně jsme potřebovali vyhrát, České Budějovice měly na kontě ze dvou zápasů dvě výhry. Abychom mohli reálně pomýšlet na čtvrtfinále, tak dva body za vítězství by to bývaly potvrdily. Utkání bylo od první do poslední minuty vyrovnané a až příliš tvrdé. V šestnácté minutě Jan Korvas vyrovnal na 1:1 a za stejného stavu se šlo do druhého poločasu. Hra byla nervózní, plná chyb a vyloučených, jedno z nich, k naší nevoli, České Budějovice potrestaly a stav byl 10 minut před koncem z našeho pohledu 1:2. 2 minuty před koncem se nám po obrovské snaze podařilo vyrovnat. Nádhernou branku vstřelil Martin Jedlička po spolupráci celé útočné trojice. Kdy Martin Pelák přihrál na rozjetého Pavla Nedbala, který se na útočné modré elegantně zbavil nejlepšího hráče Českých Budějovic a předložil na Martina Jedličku. Ten už neměl problém zavěsit. Z euforie nás ovšem velice rychle vyvedly naše chyby a dvě branky v naší síti v posledních dvou minutách. Výsledek pro nás nebyl příznivý, ale nutno sportovně přiznat, že Motor si výhru přeci jen zasloužil o něco více.

Do druhého hracího dne jsme už nastupovali s klidnějším svědomím, protože před zápasem s naším odvěkým rivalem Spartou jsme měli jistotu postupu do čtvrtfinále. Kadaň totiž všechny zápasy v základní skupině prohrála. I přesto bylo naše odhodlání obrovské, protože šlo o umístění ve skupině a ve čtvrtfinále jsme nechtěli narazit na Litvínov.

Plzeň – Sparta 2:1

http://www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-14/id/169776

 Byli jsme si vědomi, že Sparta má kvalitní kádr, ale my měli na postu brankáře neprostupnou zeď jménem Tomáš Perlík. Další skutečnost, která nám hrála do karet, byl náš nově vytvořený Fanklub. Vše se událo po sobotní večeři. Tým amatérských fotbalistů z Německa nás bouřlivě podporoval po celou dobu utkání a nakonec se ukázalo, že společně s naším heroickým výkonem to byl rozhodující jazýček na pomyslných vahách. Sparta začala aktivně a z první přesilovky se ujala vedení 1:0. Chvíli na to Pavel Franěk neproměnil obrovskou šanci, ale nastartoval zvýšenou snahu našeho týmu. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Pavel Gottwald se z pozice obránce rozjel jako utržený vagón a jeho akci zastavil až gól ve sparťanské síti. Od té chvíle bylo utkání velice vyrovnané a hrané doslova na krev. Ve 30. minutě si vzal kotouč náš elitní střelec Václav Presl a nechytatelnou bombou pod víko překonal brankáře Sparty. Minutu na to se sparťanští hráči, po neodpískaném zákroku Jana Korvase, pustili do rozhodčího, bohužel i fyzicky. Výsledkem byl jeden trest do konce zápasu a utkání se kupodivu dohrávalo. S vypětím všech sil jsme si hubený náskok uhlídali a mohli definitivně, spolu s naším novým Fanklubem, oslavit výhru a postup do čtvrtfinále, ve kterém na nás čekaly Karlovy Vary.

Historický úspěch v podobě postupu do čtvrtfinále nám vlil novou krev do žil a už před zápasem s Karlovými Vary jsme věděli, že zanechaný dojem, přes případnou porážku, nemůže být špatný.

Plzeň – Karlovy Vary 2:5

http://www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-14/id/169828

 Každá pouť jednou končí a ta naše bohužel skončila v námi vysněném čtvrtfinále. I přes statečný a bojovný výkon jsme prohráli 2:5. Zhruba do sedmé minuty, kdy na 1:1 vyrovnal plzeňský Pavel Nedbal, byla hra vyrovnaná. Poté převzaly iniciativu Karlovy Vary zápas rozhodli v přesilovkách. Na konečných 2:5 z našeho pohledu upravil z nařízeného trestného střílení Martin Pelák.

Turnaj celkově ovládno Brno, když si ve finále poradilo s domácím Chomutovem. Bronzovou medaili bral Litvínov, který si poradil s Karlovými Vary až po samostatných nájezdech.

Naše umístění  v podobě konečného šestého místa je rozhodně úspěchem a už teď se těšíme na 7. Ročník, který se uskuteční na konci tohoto roku v Brně.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům za nezapomenutelné zážitky na ledě i mimo něj, jmenovitě: Pavlu Fraňkovi, Václavu Preslovi, Janu Korvasovi, Vojtěchu Legátovi, Martinu Jedličkovi, Pavlu Nedbalovi, Pavlu Gottwaldovi, Petru Dráždilovi, Radku Skalovi, Štěpánu Bacíkovi, Anonínu Lagronovi, Dušanu Müllerovi, Janu Salcmanovi, Tomáši Kříčkovi, Martinu Moulisovi a hlavně Tomáši”Miezekatze”Perlíkovi.

Kompletní výsledky turnaje včetně videoreportáže ČT SPORT a záznamem dvou zápasů naleznete na stránkách www.turnajfanousku.cz.

 Za HC Pilsfans 2009 Martin Pelák.


ZPĚT

Home Monitoring Arena6 : 2HC Pilsfans 2009
Fans ADLER Mannheim

 

PŘIHLAŠTE SE K ZÁPASU:

Email:
Heslo:
 

cibulka jo - Sem najdeš svou starou, ty jo, já jí tam našel .....

광주리얼돌체험#오피쓰》》OPSS39점NET《《광주오피ᕲ광주건마#광주휴게텔#광주리얼돌㉢광주키스방ᘓ광주마사지 - 광주리얼돌체험#오피쓰》》OPSS39점NET《《광주...

Frana_A - Trénink sobota 4.3. od 16.00hod. HM Aréna


Přejít na diskuzi >>

HC Pilsfans 2009 na FACEBOOKU

VPsystem - tvorba www stránek, webdesign Plzeň

Sport K

Fitsport